"Uuringus osalemine võtab aega orienteeruvalt 10 minutit," luges Zemmeline ning sättis end mugavamalt istuma. Käeulatuses lõhnas magusalt teetass, taldrikukesel lebasid küpsised, abikaasa kräunumised olid suletud ukse taha.
"Mul ei ole seda vaja," mõtles Zemmeline ning klikkis "Edasi".
"Uuringu käigus palutakse Teil hinnata erinevate numbrite meeldivust. Valikute tegemisel ei ole õigeid ega valesid vastuseid! Uuring järgib kõiki inimeetika printsiipe ning tulemusi kasutatakse ainult teadus- ja õppetöö eesmärkidel Zemville'i Ülikoolis. Osalemine on vabatahtlik ja anonüümne ning Teil on õigus osalisemisest igal hetkel loobuda."
Zemmeline klikkis "Edasi".
"Teile näidatakse järjest kahte pilti, kumbagi 1 sekundi vältel. Seejärel palutakse teil hinnata teise pildi (numbri) meeldivust. Katses on kokku 72 sellist katsekorda."
"72 on veidi palju," arvas Zemmeline, "aga päris ilus number."
Ta klikkis "Alusta"
Ekraanile kuvati sekundiks naine lilla-kollases kampsunis, rohelise särgiga mees ning sinises rõivas 2-3 aastane laps. Ema ja isa kaisutasid mõlemad nende vahel olevat poega, nende näonahk oli pea sama valge kui naeratused. Seejärel kuvati sekundiks "+" märk, siis number 8275 ning järgnevalt küsimus "Kas number oli keskmisest..." ning kaks nuppu - "keskmisest ebameeldivam" ja "keskmisest meeldivam".
Zemmeline valis "keskmisest meeldivam" ning tõstis siis ehmunult käe suu ette. Mida üldse tähendas "keskmisest meeldivam"? Kas kusagil on mingi number, mis on keskmine? Kui võtta numbriks näiteks miljon, siis pool sellest ehk keskmine oleks pool miljonit. 500 000. Kui number aga oleks miljard, oleks keskmine... Pool miljardit?
"Pool miljardit oleks päris hea number," leidis Zemmeline. Sellega võrreldes 8275 enam nii ahvatlevana ei tundunud, aga... negatiivsed arvud on ju ka olemas.
"Miinus miljoni ja miljoni keskmine oleks null," arvutas Zemmeline. Miljardi ja miinus miljardi keskmine... Ka null. Miinus lõpmatuse ja lõpmatuse keskmine... Null? Zemmeline polnud päris kindel, aga paljud arvud on ilmselt paremad kui null. Paljud asjad on paremad kui eimiski. Ega Zemmeline mingi negatiivse suhtumisega naine olnud. Juba ta ema ja isa õpetasid, et negatiivse suhtumisega ei jõua kaugele. Ta elukaaslased, töökaaslased ja ülemused õpetasid, et negatiivse suhtumisega kaugele ei jõua. Zemmeline polnud kohe kindlasti negatiivse suhtumisega naine.
Aga mis siis, kui see polegi õige lähenemine? Uuringu alguses teavitati küll, et valesid vastuseid ei ole olemas, aga mis siis, kui Zemmeline vastamisel hoopis valest põhimõttest lähtus?
"Vist tahetakse ikka numbreid, mis oleks keskmiselt meeldivast meeldivamad," otsustas Zemmeline, aga see tegi ülesande keerulisemakski. Nüüd pidi ta välja mõtlema, milline number talle keskmiselt meeldib.
"Kui skaala ühes otsas on midagi koledat ja teises 618, siis keskmine võiks olla näiteks 511," arutles ta. Mis siis saab, kui uuring valibki numbriks 511, ei osanud ta veel öelda. Ta oli millalgi ajakirjast lugenud, et kõige täiuslikemate objektide arvuks on 216. Väidetavalt sai selliseid eksisteerida vaid üks - iga tool on erinev, lusikas, millega sa korra teed seganud, pole enam see, mis hetk tagasi.
Zemmeline kõndis riiuli juurde ja tuulas ajakirjade kuhjas kuni leidis õige.
"Teadus igaühele" juulikuu numbris oli välja toodud lausa terve tabel uurimuse tulemustest.
Veekann (vilistav): keskmiselt 215.83
Elektritrell: keskmiselt 216.29
Aju, inimese: keskmiselt 215.71
Kook: keskmiselt 215.61823.
Ämber (plastist): keskmiselt 488.04
Ämber (mustast plastist): 3
Zemmeline heitis pilgu ekraanile, nägi seal nuppe "keskmisest ebameeldivam" ja "keskmisest meeldivam" ning taipas kerge häbitunde saatel, et nupu "keskmisest meeldivam" klikkimise järel olid tõenäoliselt kohe kuvatud uus pilt ja number, mis tal ajakirja süü läbi nägemata jäid.
"Üks huupi vastatud küsimus pole loodetavasti põhjus uuesti alustamiseks," lootis ta,"pealegi - iga inimene tohiks ju vaid korra uuringus osaleda?"
Ta klikkis "keskmisest meeldivam" ning tõepoolest kuvati sekundi möödudes uus pilt. Kaks tumedapäist naist metsas, üks umbes viieaastane tüdruk. Naised olid tumedapäised ja kandsid siniseid riideid, heledapäine laps nende keskel midagi tumedat. Seejärel kuvati number 23.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati pilt, kus mees mustas, naine tumesinises, beebi nende keskel valges riietuses. Kõik kolm olid valged. Taustaks mets, heinamaa. Seejärel kuvati number 4444.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati pilt ämbrist. See oli must, tõenäoliselt plastist. Sang püsti, valgel taustal. Seejärel kuvati number 672.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati pilt mehest, naisest ja lapsest, kes asju autosse kandsid. Pilt oli nii väike, et Zemmeline ei saanudki aru, kuhu nad vaatavad. Seejärel kuvati number 11.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati tumedapäised mees ja naine, nende vahel lamas imik, keda heldinult vaadati. Kõik valged, valges riides. Seejärel kuvati number 618.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati noor mees ja naine luksuslikus elutoas ning nende poeg vaibal mängimas. Mehed olid valgenahalised, naine asiaat. Seejärel kuvati number 74.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati kaks tumedapäist naist, vasakpoolsel oli valge õlapaeltega kleit, parempoolsel taevasinine pluus. Imikul nende keskel olid sinisetriibulised rõivad. Seejärel kuvati number 23.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati heledapäine naine ja turris tumedate juustega mees, mehe süles istus blond poiss heledas t-särgis ning teksades. Kõik olid valgenahalised. Seejärel kuvati number 50193.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
"Ma tahan pissile," mõtles ta.
Ekraanile kuvati mees, naine ja tüdruk rohekas täpilises kleidis. Mees, naine ja laps kandsid valget, istusid valgetes tugitoolides ja olid valgenahalised. Seejärel kuvati number 511.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati valge mustrita kohvitass alustassil. Seejärel kuvati number 866476.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati kaks meest ning nende keskel 4-5 aastane poiss rohelises vestis. Vasakpoolne mees kandis valget triiksärki kollase lipsuga, vasakpoolsel oli sinine särk. Seejärel kuvati number 2.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati mustanahaline mees, valgenahaline naine ning valgenahaline tütar. Seejärel kuvati number 31.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati ilustusteta kahvel valgel taustal. Seejärel kuvati number 409.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati kaks meest pingil ning laps nende keskel. Mõlemad mehed kandsid helesinist maikat, vasakpoolne suudles poega. Seejärel kuvati number 23.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati valgenahalised mees ja naine ning nende laps. Seejärel kuvati number 394.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati heledajuukseline poiss sinivalgeruudulises särgis, kes istus punases särgis ja lühikeste tumedate juustega mehe süles. Mehe kõrval seisis pikkade blondide juustega naine valges. Naisel oli käekell. Seejärel kuvati number 1211.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati mees, naine ning nende tõmmunahaline laps. Seejärel kuvati number 9172.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati valgenahalised mees, naine ja poeg. Seejärel kuvati number 7614.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati kaks naist ja nende vahel imik taeva taustal. Vasakpoolne naine oli blond, parempoolne indiapärase välimusega, kes kandis roosakat toppi. Seejärel kuvati number 2090.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati pilt ämbrist. See oli must, tõenäoliselt plastist. Sang püsti, valgel taustal. Seejärel kuvati number 1607.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati kaks meest ning nende keskel 4-5 aastane poiss rohelises vestis. Vasakpoolne mees kandis valget triiksärki kollase lipsuga, vasakpoolsel oli sinine särk. Seejärel kuvati number 89.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati valge mustrita kohvitass alustassil. Seejärel kuvati number 2424.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati heledapäised naine ja tüdruk heledates riietes, neist vasakul tumedapäine mees valge t-särgi ja siniste teksadega. Mehe ees laual oli töötav sülearvuti. Kõik olid valgenahalised. Seejärel kuvati number 618.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam". Hiirenupp tegi "krõks!", justnagu oleks sinna vahele saiapuru sattunud. Zemmeliine tõstis hiire, raputas seda, proovis uuesti hiirenuppu, samaaegselt püüdlikult ekraani jälgides. Nupp ei krõpsunud enam, tõenäoliselt kukkus prügi välja.
Ekraanile kuvati kaks üsna vana meest, nende vahel istus poiss. Turrisjuukselisel mehel oli valge maika, parempoolsel sinakas särk ja napilt juukseid. Seejärel kuvati number 543.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam". Hiirenupp krõpsus. See oli väga ärritav.
Ekraanile kuvati kolm mustanahalist. Seejärel kuvati number 1318.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam". Hiirenupp krõpsus. Zemmeliine raputas hiirt ärritunult ja klõbistas nuppu. Hiir käitus korralikult.
Ekraanile kuvati naine lilla-kollases kampsunis, rohelise särgiga mees ning sinises rõivas 2-3 aastane laps. Ema ja isa kaisutasid mõlemad nende vahel olevat poega, nende näonahk oli pea sama valge kui naeratused. Seejärel kuvati number 3390.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati pilt ämbrist. See oli must, tõenäoliselt plastist. Sang püsti, valgel taustal. Seejärel kuvati number 511.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati valgenahalised mees ja naine, naise süles oli väike tüdruk. Tüdruku nina oli lai ning huuled paksud. Seejärel kuvati number 2437.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam". Hiirenupp krõpsus.
Ekraanile kuvati tumedapäised mees ja naine, nende vahel lamas imik, keda heldinult vaadati. Kõik valged, valges riides. Seejärel kuvati number 6411.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati majatrepil istuvad pruunis särgis mees ning punases pluusis naine. Poisil, keda mees kaenla alt toetas, oli ruuduline särk. Pilt oli äärmiselt väike. Seejärel kuvati number 618.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam". Hiirenupp krõpsus.
"Miks ta krõpsub vaid siis, kui ma nupul "keskmisest ebameeldivam" klikin?" imestas Zemmeline.
Ekraanile kuvati noored mees ja naine väikese lapsega. Kõik olid valgenahalised. Taustal sõitis punane traktor. Seejärel kuvati number 23.
Zemmeline judises ning klikkis "keskmisest ebameeldivam". Hiirenupp krõpsus.
Ekraanile kuvati eresiniste silmadega valge mängukaru. Seejärel kuvati number 6536.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati tumedapäine naine, heledapäine naine ning laps nende keskel. Vasakpoolne naine oli kergelt asiaatlike näojoontega, laps täpilises kleidis. Parempoolse naine jakk oli triibuline. Seejärel kuvati number 8098.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam". Hiirenupp krõpsus.
Ekraanile kuvati valgenahaline mees ning mulatitar. Seejärel kuvati number 555001.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam". Hiir krõpsus ebameeldivalt.
Ekraanile kuvati heledapäine naine ja turris tumedate juustega mees, mehe süles istus blond poiss heledas t-särgis ning teksades. Kõik olid valgenahalised. Seejärel kuvati number 23.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati mees, naine ja laps. Kõik olid mustanahalised. Seejärel kuvati number 8727.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanil kuvati tumedate pikkade juustega naine sinises jakis, temast vasakul sinakashallikas särgis mees. Mehel oli käekell. Nende keskel istus laps sinimustvalgetriibulises särgis. Seejärel kuvati number 960.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati mees ja naine lapsega. Mõlemad vanemad olid ilmselt juba viiekümnendates eluaastates, mehe juustes oli tublisti halli. Seejärel kuvati number 3377.
Zemmeline kõhkles veidi ning klikkis siis "keskmisest meeldivam". Hiirenupp krõpsus jälle ning Zemmeline vaatas seda kahtlustavalt. Kas võis võimalik olla, et krõps käis vaid siis, kui ta valesti vastas?
Ekraanile kuvati tumedapäised mees ja naine, nende vahel lamas imik, keda heldinult vaadati. Kõik valged, valges riides. Seejärel kuvati number 618.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati kolmevärviline kassipoeg. Seejärel kuvati number 5654.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati kaks tumedapäist naist metsas, üks umbes viieaastane tüdruk. Naised olid tumedapäised ja kandsid siniseid riideid, heledapäine laps nende keskel midagi tumedat. Seejärel kuvati number 7181.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati mees, naine ja tüdruk rohekas täpilises kleidis. Mees, naine ja laps kandsid valget, istusid valgetes tugitoolides ja olid valgenahalised. Seejärel kuvati number 511.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati blond pikkade juustega naine, mees valges särgis ning blond poiss nende vahel. Mees seisis trepiastmel, toetudes käsipuule, taustal paistid riiulid ja kapid. Seejärel kuvati number 8.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati kaks meest ning nende keskel 4-5 aastane poiss rohelises vestis. Vasakpoolne mees kandis valget triiksärki kollase lipsuga, vasakpoolsel oli sinine särk. Seejärel kuvati number 182.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati tumedapäised mees ja naine, nende vahel lamas imik, keda heldinult vaadati. Kõik valged, valges riides. Seejärel kuvati number 319.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati heledapäised naine ja tüdruk heledates riietes, neist vasakul tumedapäine mees valge t-särgi ja siniste teksadega. Mehe ees laual oli töötav sülearvuti. Kõik olid valgenahalised. Seejärel kuvati number 216.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati kaks meest pingil ning laps nende keskel. Mõlemad mehed kandsid helesinist maikat, vasakpoolne suudles poega. Seejärel kuvati number 1607.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati pilt, kus mees mustas, naine tumesinises, beebi nende keskel valges riietuses. Kõik kolm olid valged. Taustaks mets, heinamaa. Seejärel kuvati number 23.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati kaks naist ja nende vahel imik taeva taustal. Vasakpoolne naine oli blond, parempoolne indiapärase välimusega, kes kandis roosakat toppi. Seejärel kuvati number 1.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati ilustusteta kahvel valgel taustal. Seejärel kuvati number 6411.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati põskhabemega noormees, tumedapäine naine ning sinisilmne laps. Kõik olid valgenahalised. Seejärel kuvati number 7361.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati ümara näo ja siilisoenguga mees, põlvpükstes naine ning umbes kümneaastane poiss. Kõik olid mustades rõivastes ning valgenahalised. Seejärel kuvati number 2437.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati mustanahaline mees ülikonnas, valgete turris juustega naine ning väike tüdruk. Seejärel kuvati number 9223.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati eresiniste silmadega valge mängukaru. Seejärel kuvati number 203.
Zemmeline klikkis "keskmisest meeldivam".
Ekraanile kuvati kaks vanemapoolset mustanahalist meest, ühe põlvel istus väike valgenahaline tüdruk. Seejärel kuvati number 43.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati pikkade tumedate juustega ning sinise jakiga naine ning naeratav mees. Lapsel mehe süles oli kapuuts peas, kõik olid valgenahalised. Seejärel kuvati ekraanile number 2886.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati pruntis huultega poiss, mees punases särgis ning heledate lokkis juustega naine. Seejärel kuvati number 23.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati pikkade heledate juustega naine hallis pluusis, kinniste silmadega poiss ning mees. Seejärel kuvati number 43.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati blond pikkade juustega naine, mees valges särgis ning blond poiss nende vahel. Mees seisis trepiastmel, toetudes käsipuule, taustal paistid riiulid ja kapid. Seejärel kuvati number 8.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati kaks naist, üks lühikeste heledate juustega, teine päikeseprillidega. Nende vahel seisva lapse jalge vahelt paistis meri. Seejärel kuvati number 972.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati mees, naine ja tüdruk rohekas täpilises kleidis. Mees, naine ja laps kandsid valget, istusid valgetes tugitoolides ja olid valgenahalised. Seejärel kuvati number 3390.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati kaks prillides meest, kes hoidsid rohelises vestis poissi. Nende tagant paistsid raamaturiiulid. Seejärel kuvati number 4.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati ratastoolis istuv mees, ta õlal kätt hoidev noor naine ning lillelises kleidis tüdrukutirts. Kõik olid valgenahalised. Seejärel kuvati number 511.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati mees ja naine lapsega. Mõlemad vanemad olid ilmselt juba viiekümnendates eluaastates, mehe juustes oli tublisti halli. Seejärel kuvati number 3377.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati ruudulises särgis mehe süles olev imik ja pikkade tumedate juustega naine. Kõik olid valgenahalised. Nende taga paistis tumepruun majauks. Seejärel kuvati number 412.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati pilt, kus mees mustas, naine tumesinises, beebi nende keskel valges riietuses. Kõik kolm olid valged. Taustaks mets, heinamaa. Seejärel kuvati number 7006.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati valge mustrita kohvitass alustassil. Seejärel kuvati number 85.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati viis pikavarrelist roosi kõrges vaasis. Seejärel kuvati number 618.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ekraanile kuvati naine lilla-kollases kampsunis, rohelise särgiga mees ning sinises rõivas 2-3 aastane laps. Ema ja isa kaisutasid mõlemad nende vahel olevat poega, nende näonahk oli pea sama valge kui naeratused. Seejärel kuvati number 6536.
Zemmeline klikkis "keskmisest ebameeldivam".
Ja sellega olidki küsimused läbi. Kuigi Zemmelines oli kummaline tunne, nagu oleks midagi valesti läinud või tegemata jäänud, kuvati ekraanile vastaja andmete sisestamise vorm, kus paluti vastata ka järgnevatele küsimustele.
"Sugu: naine/mees/muu?". Zemmeline valis "naine."
"Vanus: alla 18/18-29/30-39/40-49/üle 50". Zemmeline mõtiskles veidi, mida ta vastaks siis, kui ta oleks 18 ning valis seejärel "18-29"
"Elukoht: Zemville/muu linn/alev, küla?". Zemmeline valis Zemville.
"Perekonnaseis: abielus/vallaline?". Zemmeline valis "abielus".
"Valdan hiina keelt: jah/ei?". Zemmeline valis "ei".
"Kas teile meeldib number 23: jah/ei?". Zemmeline valis "jah".
"Seksuaalne orientatsioon: heteroseksuaalne/homoseksuaalne?". Zemmeline valis "heteroseksuaalne."
"Minu tutvusringkonnas pole homoseksuaalse orientatsiooniga inimesi: jah/ei?". Zemmeline valis "jah" ning klikkis nupul "Saada."
Ta tõusis toolilt ning läks elutuppa.
"Said juba valmis või?" hüüdis ta juba poolelt teelt, ent mees polnudki end telekat vaatama unustanud või keset järjekordset otsustusvõimetushoogu selle osas, millist mängu mängida.
Zem oli köögis.
Zemmeline otsustas teda sellest hoolimata tagant kiirustada.
"Mida sa jokutad seal, vaata, mis kell on juba."
"Vaata, lapsed mängivad," vastas Zem mõtlikult aknast välja vaadates.
"Mhh," tegi Zemmeline.
"Ma pole kunagi märganud, et see mänguväljak seal on."
"Mis see väljak asjasse puutub?" küsis Zemmeline pahuralt.
"Kui täpselt siin seista, siis paistab majade vahelt natuke väljakut. Lapsi mängimas."
"No ja siis?" ei saanud Zemmeline aru, „lapsi on ju mujal ka.“
"Ma tahan, et meil oleks lapsed," ütles Zem.
Ja Zemmeline vastas.
teisipäev, 31. detsember 2013
neljapäev, 12. detsember 2013
Replõuss niväädo
Sellest on möödas umbes kuu, kui esmakordselt tekkis küsimus, et miks tähendab skype'i compact view tühja valget sektsiooni vestlusakna päises. Pole ju päris compact, eksole?
Noh, nüüd on vastus käes. Kuigi märgistamata on nii "Accept Skype browser cookies" kui "Allow Microsoft targeted ads, including use of Skype profile age and gender", näeb compact view seni mõttetult tühi olnud ülaosa nüüd välja selline:
Tundub, et Microsoftil on raha otsas. Või on Eesti Lotol liiga palju.
Noh, nüüd on vastus käes. Kuigi märgistamata on nii "Accept Skype browser cookies" kui "Allow Microsoft targeted ads, including use of Skype profile age and gender", näeb compact view seni mõttetult tühi olnud ülaosa nüüd välja selline:
Tundub, et Microsoftil on raha otsas. Või on Eesti Lotol liiga palju.
teisipäev, 26. november 2013
Võta see porgand nüüd persest välja, skaip, ja hakka tööle
Hüpoteetiline välismaalane: "Eestlased? Te olite need, kes Skype'i tegid, eksole?"
Eestlane: "Mis? Skyte? Ei, sellest ei tea me midagi. Kas see polnud pärit Somaaliast/Afganistaanist/Põhja-Koreast vms vms?"
Vistas tuli kõike teha kaks korda. Kui tahad tarkvara paigaldada, kinnita kaks korda, et tõesti tahad paigaldada. Kui tahad, et see tarkvara töötaks ka, paigalda kaks korda.
Skype on uus Vista. Kui peale restarti enam sisse logida ei õnnestu, tee uus restart (ja kui seda skriimshotti vaadata, on täiesti usutav, et Skype üritas sisse logida ka kaks korda ja pani selle käigus endale kogemata porgandi)
esmaspäev, 7. oktoober 2013
teisipäev, 1. oktoober 2013
Väike ja roheline või punane ja/või suur pall
"Pluss on see, et sa ei pea kuhugi sisse pugema, ta on sinuga alati kaasas," seletas Zem õhinal, "see on isegi nii portratiivne, et ma olen ise paar korda ära kaotanud ja pidanud pärast otsima nagu hull. Peaks uuele mudelile käepaela ka lisama, aga eks need lihtsamad asjad lükatakse lõppu. Kes see pisiasjadega tegeleda viitsib, kui niipalju põnevaid probleeme lahendada on."
"Aga miks mitte kaks?" küsis Zem tühja purki käte vahel keerutades.
"Kaks mida? Ajah, kaks korda oleksin peaaegu kinni jäänud. Näh, siit saab ajalehest lugeda, kuidas ma seiklesin. Pilt on küll veidi hägune, aga see on ka 140 aastat vana, nii et mis siit ikka tahta. Ma oleksin pidanud enne ära tulemist värske kaasa ostma, aga näe, kiire oli selle asjaga."
"Ma mõtlesin seda, et miks mitte korraga kaks masinat kaasa võtta. Igaks juhuks, tagavaraks."
"See oleks hea mõte jah, aga mul ei ole veel kunagi kahte samasugust, vaata, uus mudel tuleb ära testida ja siis teen ma kohe parandused ja jälle uue mudeli ja... Aga muidu hea mõte, mhmh."
Zem heitis pilgu pakutud ajalehele ja küsis siis: "Et sisestan siis kuupäeva, aastanumbri ja kellaaja, vajutan nupule ning saangi võimaluse kohtuda mineviku minaga?"
"Jah," kinnitas Zem, "nii lihtne see ongi. See tähendab, kellaaega praegu ei saa, kuupäev ja aastanumber on niigi 8 kohta, kellaaeg ei mahu ekraanile. Praegu jääb kellaaeg samaks, mis nupule vajutamise hetkel oli."
"Ja see mineviku mina on, mõtleb ja teeb täpselt nagu mina minevikus tegin?"
"Muidugi, see oledki sina ju. Lihtsalt varasemas ajas. Põhimõtteliselt võiksid sa temaga isegi rääkida, aga ma ei tea, kumb teist siis hulluks läheks. See on ikka päris uskumatu värk," itsitas Zem.
"Hm. Et kumb meist hulluks läheks," arutles Zem omaette.
"Ja kui ma tulevikku lähen, on seal tuleviku mina? Kes on, mõtleb ja teeb täpselt nagu mina teeks?"
"Nooh, peaaegu," vastas Zem, "väike vahe on. Vaata, tuleviku mina juba teab, mida sa praegu teed. Talle ei tule ajas rändamine üllatusena."
"Kuidas ma tagasi iseendaks saan?"
"Mismõttes?" ei saanud Zem aru. "Sa lihtsalt vajutad nuppu "Tagasi" ja"
"Ei-ei," katkestas Zem, "vaata, kui ma lähen 10 aastat tagasi, on seal minu 10 aasta tagune mineviku-mina, kes on täpne koopia minust, aga kes kohe kindlasti pole mina, sest mina hoian seda vidinat pihus."
"Oled ikka sina," torkas Zem vahele, "mitte koopia. Mkm. Su mineviku-mina on kogu aeg olemas olnud, keegi ei tee uut koopiat juhuks, kui sa teda näha tahad."
"Aga ma ei tea, mida ta mõtleb!"
"Äkki sa midagi ikka mäletad?" pakkus Zem.
"Ei, ei, ei. Vahet pole. Põhimõtteliselt on ta peaaegu et võõras inimene. Ja siis on mu tuleviku mina, kelle juurde ma saan sisse sadada. Ja kui ma nüüd selle reisimise lõpetan ja tagasi praegusesse aega tulen, on siin mu oleviku-mina, see vidin käes. Kuidas ma tagasi iseendaks saan?"
"Sa mõtled, et..."
"Jah!"
"Et kui sa oma mineviku mina kaasa võtad ja tulevikku lähed, on teid juba kolm?" uuris Zem. "Vat sellepärast ongi mu kaasaskantav mudel palju parem kui mingi suur kaadervärk või auto või tuba, millega reisida. Sa ei saa kedagi kaasa võtta, ainult see reisib, kel ajamasin käes on."
"Jah! Ei!" pahvatas Zem. "Kui ma tagasi olevikku tulen, kuidas saan ma lahti sellest olevikku minast, kes elab mu majas, sõidab mu autoga. Silitab mu koera, kasvatab mu lapsi, joob mu sõpradega, magab mu naisega."
"Hm," tegi Zem, "põhimõtteliselt võid sa ta ju maha lüüa? Keegi ei saaks teada ju? Sa võid teda ajutiselt mu külmkambris hoida, mul on seal veel veidi ruumi."
"Võib, ma võtan veel ühe õlle?" küsis Zem.
"Lase käia, ega mul siin rohkem kedagi käi," polnud Zem kade.
Ta kangutas laua seinalt lahti ning siis kostis rodu piikse, kui ta midagi raevukalt näpuga toksis.
"Muidugi ütlen ma sulle ka koodi, kui vaja peaks olema," heitis ta üle õla ja siis tekkis sinna, kus varem oli sein, äkitselt uks, mida Zem ähkides lahti sikutas.
Zem purskas jahmunult õlle välja.
"Nagu päriselt või?"
"Noh, eks vahel on ikka ettenägematuid probleeme januh, ma lähen veidi paanikasse või nii," tunnistas Zem veidi häbelikult
"Mida kuradit?" hüüatas Zem. "Need pole ju ükski sinu nägu!"
Zem mõtles veidi ning naeratas siis siiralt ja süüdimatult.
"Ega väga ei ole jah."
"Aga miks mitte kaks?" küsis Zem tühja purki käte vahel keerutades.
"Kaks mida? Ajah, kaks korda oleksin peaaegu kinni jäänud. Näh, siit saab ajalehest lugeda, kuidas ma seiklesin. Pilt on küll veidi hägune, aga see on ka 140 aastat vana, nii et mis siit ikka tahta. Ma oleksin pidanud enne ära tulemist värske kaasa ostma, aga näe, kiire oli selle asjaga."
"Ma mõtlesin seda, et miks mitte korraga kaks masinat kaasa võtta. Igaks juhuks, tagavaraks."
"See oleks hea mõte jah, aga mul ei ole veel kunagi kahte samasugust, vaata, uus mudel tuleb ära testida ja siis teen ma kohe parandused ja jälle uue mudeli ja... Aga muidu hea mõte, mhmh."
Zem heitis pilgu pakutud ajalehele ja küsis siis: "Et sisestan siis kuupäeva, aastanumbri ja kellaaja, vajutan nupule ning saangi võimaluse kohtuda mineviku minaga?"
"Jah," kinnitas Zem, "nii lihtne see ongi. See tähendab, kellaaega praegu ei saa, kuupäev ja aastanumber on niigi 8 kohta, kellaaeg ei mahu ekraanile. Praegu jääb kellaaeg samaks, mis nupule vajutamise hetkel oli."
"Ja see mineviku mina on, mõtleb ja teeb täpselt nagu mina minevikus tegin?"
"Muidugi, see oledki sina ju. Lihtsalt varasemas ajas. Põhimõtteliselt võiksid sa temaga isegi rääkida, aga ma ei tea, kumb teist siis hulluks läheks. See on ikka päris uskumatu värk," itsitas Zem.
"Hm. Et kumb meist hulluks läheks," arutles Zem omaette.
"Ja kui ma tulevikku lähen, on seal tuleviku mina? Kes on, mõtleb ja teeb täpselt nagu mina teeks?"
"Nooh, peaaegu," vastas Zem, "väike vahe on. Vaata, tuleviku mina juba teab, mida sa praegu teed. Talle ei tule ajas rändamine üllatusena."
"Kuidas ma tagasi iseendaks saan?"
"Mismõttes?" ei saanud Zem aru. "Sa lihtsalt vajutad nuppu "Tagasi" ja"
"Ei-ei," katkestas Zem, "vaata, kui ma lähen 10 aastat tagasi, on seal minu 10 aasta tagune mineviku-mina, kes on täpne koopia minust, aga kes kohe kindlasti pole mina, sest mina hoian seda vidinat pihus."
"Oled ikka sina," torkas Zem vahele, "mitte koopia. Mkm. Su mineviku-mina on kogu aeg olemas olnud, keegi ei tee uut koopiat juhuks, kui sa teda näha tahad."
"Aga ma ei tea, mida ta mõtleb!"
"Äkki sa midagi ikka mäletad?" pakkus Zem.
"Ei, ei, ei. Vahet pole. Põhimõtteliselt on ta peaaegu et võõras inimene. Ja siis on mu tuleviku mina, kelle juurde ma saan sisse sadada. Ja kui ma nüüd selle reisimise lõpetan ja tagasi praegusesse aega tulen, on siin mu oleviku-mina, see vidin käes. Kuidas ma tagasi iseendaks saan?"
"Sa mõtled, et..."
"Jah!"
"Et kui sa oma mineviku mina kaasa võtad ja tulevikku lähed, on teid juba kolm?" uuris Zem. "Vat sellepärast ongi mu kaasaskantav mudel palju parem kui mingi suur kaadervärk või auto või tuba, millega reisida. Sa ei saa kedagi kaasa võtta, ainult see reisib, kel ajamasin käes on."
"Jah! Ei!" pahvatas Zem. "Kui ma tagasi olevikku tulen, kuidas saan ma lahti sellest olevikku minast, kes elab mu majas, sõidab mu autoga. Silitab mu koera, kasvatab mu lapsi, joob mu sõpradega, magab mu naisega."
"Hm," tegi Zem, "põhimõtteliselt võid sa ta ju maha lüüa? Keegi ei saaks teada ju? Sa võid teda ajutiselt mu külmkambris hoida, mul on seal veel veidi ruumi."
"Võib, ma võtan veel ühe õlle?" küsis Zem.
"Lase käia, ega mul siin rohkem kedagi käi," polnud Zem kade.
Ta kangutas laua seinalt lahti ning siis kostis rodu piikse, kui ta midagi raevukalt näpuga toksis.
"Muidugi ütlen ma sulle ka koodi, kui vaja peaks olema," heitis ta üle õla ja siis tekkis sinna, kus varem oli sein, äkitselt uks, mida Zem ähkides lahti sikutas.
Zem purskas jahmunult õlle välja.
"Nagu päriselt või?"
"Noh, eks vahel on ikka ettenägematuid probleeme januh, ma lähen veidi paanikasse või nii," tunnistas Zem veidi häbelikult
"Mida kuradit?" hüüatas Zem. "Need pole ju ükski sinu nägu!"
Zem mõtles veidi ning naeratas siis siiralt ja süüdimatult.
"Ega väga ei ole jah."
kolmapäev, 14. august 2013
Täiuslik Tervis 1 Sammuga ehk TT1S
Ariel oli "Käi jala!" lehe juba peaaegu unustanud (sest kes see ikka viitsiks tegeleda käidud sammude salvestamisega, kui oma kontole on võimatu ligi pääseda, ilma et klikiks lingil "Appi, ma unustasin oma parooli, palun saatke mulle uus, yo!", sest ükskõik mida ka salasõnaks ei määraks, teatatakse järgmisel "Vale parool, nüüd me nüpeldame sind, sa kurinahk!" ning kõike tuleb alustada uuesti, aga õnneks ei kuvata salasõna määramisel neid tüütuid tärne ja nii on üsna lihtne teise lahtrisse täpselt samasugune kirjutada ja kusagil eespool oli kunagi üks sulg ja nüüd ma panen selle kinni), aga siis potsatas ta postkasti kiri, mille peale lausa pidi "Ohhoo!" ütlema ja mõnurlema.
"Ohhoo!", ütles Ariel ja mõnurles.
Kuna käijalajatel pole mingit võimalust kontrollida, kas kirja pandud sammude arv ka tõele vastab või on ketsist imetud, ei anta auhindu mitte võitjale, vaid valitakse paar juhuslikku õnnelikku osalejate nimekirjast. Arielidel pole mingit võimalust kontrollida, kas juhuslik on juhuslik, aga kuna seekordne auhind oli midagi enamat kui tsinkplekkpang ja liiter muda, siis ta lausa pidi "Ohhoo!" ütlema ja mõnurlema.
"Ohhoo!", ütles Ariel ja mõnurles.
"Nüüd siis hea uudis kõigile, kes oodanud Käi Jala! suvist ergutusvõistlust! 15.-21. augustil toimub tõeline TERVISEkõnd, kus peaauhinnaks loosime bioresonants diagnostika protseduuri, mis annab vähem kui 2 tunniga põhjaliku ülevaate organismi tervisesisundit. Auhinna paneb välja www.bio-re.eu tervisekabinet," kirjutas info@kaijala.ee.
"Hm, bioresonants," mõtles Ariel, "ega see ometi mesilastega seotud ole?"
Kuigi mesilinnud on ilusad, kirjud ja karvased, on neil tobe komme väga lühikese ajaga arielidega konflikt aretada, mille tulemusena on üks osapooltest paistes ja teine pudi.
"Vibreerivad... porgandid?"
Ariel avas veebilehitseja ning navigeeris bioresonaatorite kodulehele.
"Elame maailmas, kus tervishoius saab ravimise kõrval järjest enam tähelepanu terve olemise toetamine ning soovime olla Sulle toeks sellel teel," oli seal kirjas.
"Tõsi, tõsi," noogutas Ariel ning klikkis lingil "Hinnakiri"
Kogu organismi põhjalik diagnostika kestab 2 tundi ning maksab 140€, samuti korrigeeritakse selle käigus organism, valmistatakse homoöpaatiline preparaat, määratakse allergeenid ja tehakse sada muud asja.
"Ohhoo," ütles Ariel, sest lihtlabase käimisega 140€ võita on on lihtsalt... Äge.
Samuti meeldis talle kõik, mis homoöpaatiaga seotud, sest see on teadus, millest ka lihtsad inimesed aru saavad, kõik lihtne on aga geniaalne. Ükskord oli ta lausa ise homoöpaatilise preparaadi valmistanud, lastes klaasi kraanivett, torgates sellesse näpu, visates saadud lahuse minema ning täites klaasi uuesti kraanist. Kui ta kõrva veepinnale lähendas, ütles see hästi vaikselt: "Ma olen JUMAL:" ja Ariel ütles "Ohhoo."
"Bioresonantsidagnostika (BRD) ja teraapia (BRT) on viimasel aastakümnel kiirelt arenenud valdkond, millele on pandud suured lootused just organismi nõrkade kohtade avastamisel ning haiguste varajasel diagnoosimisel. BRD (diagnostika) aitab ennetada organismi nõrgenemist ja haiguste süvenemist tänu organismi nõrkade kohtade varajasele avastamisele. BRT (teraapia) aitab korrigeerida organismis algavast haigusest nõrgeneva koha energiataset enne, kui haigus hakkab segama tavapärast elurütmi ja väldib seeläbi tõsisemat haigestumist," luges ta edasi.
Energiataseme taastamine tundus asjana, millest abi võiks olla, sest on ikka nõme küll, kui energiat ei ole. Ükskord oli Ariel pannud keele vastu patarei kontakte, aga patarei oli üsna kähku tühjaks saanud ning ega ta pärast seda ikka kiiremini rääkinud küll, tehes ikka vaid "Eeee..." ja "Äää...". Professionaalsetel meedikutel olevat suuremad kontaktid, sellised metallpulgad, mis pannakse vastu pead, aga Ariel kartis, et peale seda on energia nii suur, et tuleb mujalt välja.
"Pakume bioresonants diagnostika ja teraapia teenust kaasaegseima Life Stream SENSITIVE 500 seadmega, mille tootja esindajaks Eesti turul oleme."
"Sensitiivne," mõnurles Ariel, tema ajusse tekkis kujutluspilt pehmetest ja roosadest pulkadest. 2 tundi pehmet ja roosat kõigest paari sammuga. Ja kuna bioresonants diagnostika on ainulaadne võimalus saada vähem 1-2 tunniga põhjalik ülevaade oma tervislikust seisukorrast ning samalaadse tulemuse saamiseks tuleks külastada arvukaid eriarste ning teha hulgaliselt erinevaid analüüse, oli ta vägagi valmis need paar sammu tegema. Võib-olla õpiks ta lõpuks isegi kokku- ja lahkukirjutamise ära või kasutama komasid. Ega enam vahel mõningaid sõnu välja.
"Bioresonants seadme analüüsisagedus on 30-100 GHz, mis on inimkeha rakkudele iseloomulik võnkesagedus. Teraapia käigus viiakse madala sagedusega (alla 10 mWcm-2) elektromagnetilise mõjutamise tulemusel läbi keha rakkude võnkesageduse korrektsioon. BRT eesmärk on leida patoloogilised võnkumised organismis ning anda tervendava sagedusega impulss, mis toetab keha eneseregulatsiooni tervenemise suunas.
Meetod on ohutu rasedatele ja lastele ning sellega ei kaasne tervisele kahjulikku kiiritust patsiendile (infrapuna, röntgen, ultraheli, vms.)."
Peale seda, kui Ariel nägi taevas sirget pilve, mis ära ei läinud, ei tahtnud ta kohe kindasti infrapuna, ultraheli, röntgenit ega vms. Bioresonaatorit tahtis ta väga.
"Keemilised ravimid ravivad haiguse sümptomeid, mitte selle algpõhjust. Teatud olukordades on ravimite kasutamine muidugi õigustatud, ent vaid keha (loodus) ise suudab end täielikult taastada. Inimkeha on keeruline ise-reguleeriv bioloogiline süsteem, mis kiirgab nõrku elektromagnetilisi laineid nagu kõik muu looduses esinev. Need võnkumised reguleerivad kõiki keha tasemeid (rakusisene, rakk, organ, süsteem) ja hoiavad keha tervena.
Kui isereguleerimisprotsess on kahjustatud, siis tekivad „valed“, patoloogilised elektromagnetilised võnkumised, mis viivad haiguse tekkeni. Bioresonants teraapia (Mora-teraapia) on tänapäeval ainus meetod haiguste raviks ja profülaktikaks, millega ei kaasne ravimite manustamist."
"2 sammu ja võib-olla ei pea ma enam kunagi apteeki minema isegi söetablette ostma," muheles Ariel. Kui ühe diagnostika käigus on võimalik uurida kogu keha ning leida haiguste põhjustajad, sobivad ravimid ja sobiva teraapia abil toetada organismi loomulikku taastumist, et viia organism tagasi normaalsesse olekusse, siis selle ühe diagnostika peab ta ka saama.
Ühel lehel olid kirjas ka kõik asjad, mida bioresonaatoriga diagnoosida ning parandada saab, ja kui Ariel nimekirja lõppu jõudis, oli ta kindel, et tal pole midagi, mida seal nimekirjas poleks.
"Südame seinad ja koopad" - olemas, Ariel mäletas veel kunagisi bioloogiatunde, jaa.
"Südameklapid" - olemas, näha küll otseselt pole, aga "klapid klõbisevad" oli üsna tihti kõrva jäänud väljend.
"Veresoonkond" - no kellel siis veri soontes ei voolaks. Ariel otsustas endamisi, et proovib bioresonantsi ära ka peale noaga näppu lõikamist.
"Aordid" - aort on lihtsalt jäme arter, teadis Ariel.
"Artrid" - arter on lihtsalt jäme veresoon, teadis Ariel.
"Vienna" - see ei kõlanud tuttavalt. "Võib-olla on see ainult naistel," arvas Ariel ning luges edasi.
"Vessels of the web environment of the brain" - see vajas väikest tõlkeabi. "Laevad aju veebikeskkonnas?" imestas Ariel, sest talle oli mulje jäänud, et energiataseme taastamiseks tuleb pulk päriselt vastu pead panna. Igatahes, see kõlas... Ägedalt
"Põrn" - olemas, rappub kui joosta. Rap-p-p-pub. P-p-p-põrn.
"Vererakud jne." - vererakud olemas, "jne" osas otsustas Ariel üle küsida.
"Kohupiirkond" - "Nad on teinud kirjavea," itsitas Ariel, aga piirkond tal oli ja see oli prominentne ja imposantne. Ilmselt vajab ravi.
"Kaksteistsormiksool" - esimene mõte, mis Arieli pähe tuli, lõhnas soojalt ja kohupiimaselt. Võib-olla oli süüdi kohupiirkond.
"Pankreas jne." - kas Arielil pankreas oli, ei osanud ta öelda, aga väga hea, kui seda ravitakse. "Jne" osas otsustas ta üle küsida.
"Kilpnääre" - kui tal kilpnääre oleks, oleks tal suur kõrisõlm, aga ega seda siis ravima pea, mis juba terve on.
"Parathyroid gland" - google ütles, et see on kõrvalkilpnäärme alatalitlus, aga kuna Arielil polnud probleemi isegi peamise kilpnäärmega, siis arvas ta, et parem oleks suunata sumin ja resonants kuhugi, kus seda päriselt vaja on. Näiteks...
"Pankreas" - kui seda juba kaks korda mainitakse, on see ilmselt väga oluline. Ariel leidis, et peab vaatama, et tal ei unustataks pankreast kontrollida.
"Langergans islands jne" - "Saared, saared, saared..." mõtles Ariel. Peale väikest nuputamist leidis ta, et koosneb peamiselt poolsaartest, aga "jne" osas tuli kindlasti üle küsida.
"Neerud" - olemas.
"Kusejuha" - olemas.
"Põis" - kindlasti olemas.
"Kusiti jne." - Ariel oleks ise mingit muud sõna kasutanud, aga ju siis see on kõige õigem ja viisakam. "Jne" osas otsustas ta üle küsida, et ega tal midagi puudu ole. Või üle. Äkki kaheharuline polegi normaalne.
"Emakas" - puudu, ainult naistel.
"Emakakael" - puudu, ainult naistel.
"Munasarjad" - puudu, ainult naistel.
"Dairy glands jne." - "Näärmete piimatooted," mõtles Ariel ning otsustas, et seda mõtet ta parem edasi ei mõtle.
"Ninakoobas" - olemas, tervelt kaks.
"Additional bosoms" - lisarinnapartii. "Ot, mida?" imestas Ariel ja otsustas kontrollida, kas bosom ikka on see, mis... Jaa. Kulus tükk aega, enne kui ta uuesti bioresonaatorite lehele tagasi jõudis. Tervelt tund ja 53 minutit sellest kulusid filmi vaatamiseks.
"Kori" - "Nad on teinud kirjavea," itsitas Ariel.
"Trahhea" - see seostis kuidagi ilmselt kõhulahtisusega, parem lasta üle kontrollida. Bioresonatsiooni lehel oli inimese kujutisele just sinna kanti pandud kollane plekk, ju see midagi peaks ikka tähendama.
Pilt ise oli küll veidi hägusevõitu, aga küll kohale minnes selgemaks läheb.
Igatahes, 140€ eest kasu kui palju ja kui hästi läheb, ei pea isegi seda 140 eurot maksma, kuigi Ariel oli kõige lisanduva hea eest selleks isegi valmis.
"Mul on kõige selle sumina varjamiseks head muusikat vaja," mõtles ta ning avas Laseringi veebilehe.
Peale mõningast pusimist oli ta üsna nukker, seejärel frustreeritud. Ta ei leinud viisi, kuidas plaate tähestiku järjekorda sorteerida, kas siis albumite nimede või esitajate järgi. Ta ei leidnu viisi, kuidas plaate sorteerida hinna järgi. Või poodi lisamise aja järgi. Või väljaandmise aasta järgi. Või eeldatava tarneaja järgi. Ta ei leidnud viisi, kuidas määrata, mitu tulemust ühel lehel korraga kuvatakse. Tõenäoliselt oli ta aju üsna katki ja vajas kohest sumistamist. Või siis oli keegi ühel hetkel mõelnud "Fuck buttons, me is gonna build better webshoppe". Ariel sisestas otsikasti "Fuck buttons" ja see andis tõepoolest vaste. Plaat jäi küll ostmata, sest keskkond vajas selleks kasutajaks registreerimist, sektsioonis "Abi" ol aga vastuseks küsimusele, et mida teha, kui unustad kasutajanime ja parooli, "Saatke e-mail aadressil lasering@lasering.ee ja me aitame Teid.", mis tekitas kahtluse, et paroole hoitakse vabatekstina andmebaasis, kust keegi selle vajadusel välja loeb ja hajameelsele kasutajale meilib. Mis on äärmiselt nummi ja parem lahendus kui kaijala.ee, mille tõttu on postkastis juba 23 kirja teemaga "Password recovery", aga...
"Näe, Sõnajalad!" rõõmustas Ariel.
Tõotas tulla hea päev.
Ja ühtlasi oli Ariel kindel, et sellest saab ta kõige populaarsem blogipots selle kõrval, mis rääkis päraku uuriste ravist pingsalt mõtlemise abil, kuni energia loksub õigesse kohta ning midagi tuleb välja.
"Jajaa," muheles Ariel ning käivitas Lux tolmuimeja. Oli aeg väikeseks imur-teraapiaks.
"Ohhoo!", ütles Ariel ja mõnurles.
Kuna käijalajatel pole mingit võimalust kontrollida, kas kirja pandud sammude arv ka tõele vastab või on ketsist imetud, ei anta auhindu mitte võitjale, vaid valitakse paar juhuslikku õnnelikku osalejate nimekirjast. Arielidel pole mingit võimalust kontrollida, kas juhuslik on juhuslik, aga kuna seekordne auhind oli midagi enamat kui tsinkplekkpang ja liiter muda, siis ta lausa pidi "Ohhoo!" ütlema ja mõnurlema.
"Ohhoo!", ütles Ariel ja mõnurles.
"Nüüd siis hea uudis kõigile, kes oodanud Käi Jala! suvist ergutusvõistlust! 15.-21. augustil toimub tõeline TERVISEkõnd, kus peaauhinnaks loosime bioresonants diagnostika protseduuri, mis annab vähem kui 2 tunniga põhjaliku ülevaate organismi tervisesisundit. Auhinna paneb välja www.bio-re.eu tervisekabinet," kirjutas info@kaijala.ee.
"Hm, bioresonants," mõtles Ariel, "ega see ometi mesilastega seotud ole?"
Kuigi mesilinnud on ilusad, kirjud ja karvased, on neil tobe komme väga lühikese ajaga arielidega konflikt aretada, mille tulemusena on üks osapooltest paistes ja teine pudi.
"Vibreerivad... porgandid?"
Ariel avas veebilehitseja ning navigeeris bioresonaatorite kodulehele.
"Elame maailmas, kus tervishoius saab ravimise kõrval järjest enam tähelepanu terve olemise toetamine ning soovime olla Sulle toeks sellel teel," oli seal kirjas.
"Tõsi, tõsi," noogutas Ariel ning klikkis lingil "Hinnakiri"
Kogu organismi põhjalik diagnostika kestab 2 tundi ning maksab 140€, samuti korrigeeritakse selle käigus organism, valmistatakse homoöpaatiline preparaat, määratakse allergeenid ja tehakse sada muud asja.
"Ohhoo," ütles Ariel, sest lihtlabase käimisega 140€ võita on on lihtsalt... Äge.
Samuti meeldis talle kõik, mis homoöpaatiaga seotud, sest see on teadus, millest ka lihtsad inimesed aru saavad, kõik lihtne on aga geniaalne. Ükskord oli ta lausa ise homoöpaatilise preparaadi valmistanud, lastes klaasi kraanivett, torgates sellesse näpu, visates saadud lahuse minema ning täites klaasi uuesti kraanist. Kui ta kõrva veepinnale lähendas, ütles see hästi vaikselt: "Ma olen JUMAL:" ja Ariel ütles "Ohhoo."
"Bioresonantsidagnostika (BRD) ja teraapia (BRT) on viimasel aastakümnel kiirelt arenenud valdkond, millele on pandud suured lootused just organismi nõrkade kohtade avastamisel ning haiguste varajasel diagnoosimisel. BRD (diagnostika) aitab ennetada organismi nõrgenemist ja haiguste süvenemist tänu organismi nõrkade kohtade varajasele avastamisele. BRT (teraapia) aitab korrigeerida organismis algavast haigusest nõrgeneva koha energiataset enne, kui haigus hakkab segama tavapärast elurütmi ja väldib seeläbi tõsisemat haigestumist," luges ta edasi.
Energiataseme taastamine tundus asjana, millest abi võiks olla, sest on ikka nõme küll, kui energiat ei ole. Ükskord oli Ariel pannud keele vastu patarei kontakte, aga patarei oli üsna kähku tühjaks saanud ning ega ta pärast seda ikka kiiremini rääkinud küll, tehes ikka vaid "Eeee..." ja "Äää...". Professionaalsetel meedikutel olevat suuremad kontaktid, sellised metallpulgad, mis pannakse vastu pead, aga Ariel kartis, et peale seda on energia nii suur, et tuleb mujalt välja.
"Pakume bioresonants diagnostika ja teraapia teenust kaasaegseima Life Stream SENSITIVE 500 seadmega, mille tootja esindajaks Eesti turul oleme."
"Sensitiivne," mõnurles Ariel, tema ajusse tekkis kujutluspilt pehmetest ja roosadest pulkadest. 2 tundi pehmet ja roosat kõigest paari sammuga. Ja kuna bioresonants diagnostika on ainulaadne võimalus saada vähem 1-2 tunniga põhjalik ülevaade oma tervislikust seisukorrast ning samalaadse tulemuse saamiseks tuleks külastada arvukaid eriarste ning teha hulgaliselt erinevaid analüüse, oli ta vägagi valmis need paar sammu tegema. Võib-olla õpiks ta lõpuks isegi kokku- ja lahkukirjutamise ära või kasutama komasid. Ega enam vahel mõningaid sõnu välja.
"Bioresonants seadme analüüsisagedus on 30-100 GHz, mis on inimkeha rakkudele iseloomulik võnkesagedus. Teraapia käigus viiakse madala sagedusega (alla 10 mWcm-2) elektromagnetilise mõjutamise tulemusel läbi keha rakkude võnkesageduse korrektsioon. BRT eesmärk on leida patoloogilised võnkumised organismis ning anda tervendava sagedusega impulss, mis toetab keha eneseregulatsiooni tervenemise suunas.
Meetod on ohutu rasedatele ja lastele ning sellega ei kaasne tervisele kahjulikku kiiritust patsiendile (infrapuna, röntgen, ultraheli, vms.)."
Peale seda, kui Ariel nägi taevas sirget pilve, mis ära ei läinud, ei tahtnud ta kohe kindasti infrapuna, ultraheli, röntgenit ega vms. Bioresonaatorit tahtis ta väga.
"Keemilised ravimid ravivad haiguse sümptomeid, mitte selle algpõhjust. Teatud olukordades on ravimite kasutamine muidugi õigustatud, ent vaid keha (loodus) ise suudab end täielikult taastada. Inimkeha on keeruline ise-reguleeriv bioloogiline süsteem, mis kiirgab nõrku elektromagnetilisi laineid nagu kõik muu looduses esinev. Need võnkumised reguleerivad kõiki keha tasemeid (rakusisene, rakk, organ, süsteem) ja hoiavad keha tervena.
Kui isereguleerimisprotsess on kahjustatud, siis tekivad „valed“, patoloogilised elektromagnetilised võnkumised, mis viivad haiguse tekkeni. Bioresonants teraapia (Mora-teraapia) on tänapäeval ainus meetod haiguste raviks ja profülaktikaks, millega ei kaasne ravimite manustamist."
"2 sammu ja võib-olla ei pea ma enam kunagi apteeki minema isegi söetablette ostma," muheles Ariel. Kui ühe diagnostika käigus on võimalik uurida kogu keha ning leida haiguste põhjustajad, sobivad ravimid ja sobiva teraapia abil toetada organismi loomulikku taastumist, et viia organism tagasi normaalsesse olekusse, siis selle ühe diagnostika peab ta ka saama.
Ühel lehel olid kirjas ka kõik asjad, mida bioresonaatoriga diagnoosida ning parandada saab, ja kui Ariel nimekirja lõppu jõudis, oli ta kindel, et tal pole midagi, mida seal nimekirjas poleks.
"Südame seinad ja koopad" - olemas, Ariel mäletas veel kunagisi bioloogiatunde, jaa.
"Südameklapid" - olemas, näha küll otseselt pole, aga "klapid klõbisevad" oli üsna tihti kõrva jäänud väljend.
"Veresoonkond" - no kellel siis veri soontes ei voolaks. Ariel otsustas endamisi, et proovib bioresonantsi ära ka peale noaga näppu lõikamist.
"Aordid" - aort on lihtsalt jäme arter, teadis Ariel.
"Artrid" - arter on lihtsalt jäme veresoon, teadis Ariel.
"Vienna" - see ei kõlanud tuttavalt. "Võib-olla on see ainult naistel," arvas Ariel ning luges edasi.
"Vessels of the web environment of the brain" - see vajas väikest tõlkeabi. "Laevad aju veebikeskkonnas?" imestas Ariel, sest talle oli mulje jäänud, et energiataseme taastamiseks tuleb pulk päriselt vastu pead panna. Igatahes, see kõlas... Ägedalt
"Põrn" - olemas, rappub kui joosta. Rap-p-p-pub. P-p-p-põrn.
"Vererakud jne." - vererakud olemas, "jne" osas otsustas Ariel üle küsida.
"Kohupiirkond" - "Nad on teinud kirjavea," itsitas Ariel, aga piirkond tal oli ja see oli prominentne ja imposantne. Ilmselt vajab ravi.
"Kaksteistsormiksool" - esimene mõte, mis Arieli pähe tuli, lõhnas soojalt ja kohupiimaselt. Võib-olla oli süüdi kohupiirkond.
"Pankreas jne." - kas Arielil pankreas oli, ei osanud ta öelda, aga väga hea, kui seda ravitakse. "Jne" osas otsustas ta üle küsida.
"Kilpnääre" - kui tal kilpnääre oleks, oleks tal suur kõrisõlm, aga ega seda siis ravima pea, mis juba terve on.
"Parathyroid gland" - google ütles, et see on kõrvalkilpnäärme alatalitlus, aga kuna Arielil polnud probleemi isegi peamise kilpnäärmega, siis arvas ta, et parem oleks suunata sumin ja resonants kuhugi, kus seda päriselt vaja on. Näiteks...
"Pankreas" - kui seda juba kaks korda mainitakse, on see ilmselt väga oluline. Ariel leidis, et peab vaatama, et tal ei unustataks pankreast kontrollida.
"Langergans islands jne" - "Saared, saared, saared..." mõtles Ariel. Peale väikest nuputamist leidis ta, et koosneb peamiselt poolsaartest, aga "jne" osas tuli kindlasti üle küsida.
"Neerud" - olemas.
"Kusejuha" - olemas.
"Põis" - kindlasti olemas.
"Kusiti jne." - Ariel oleks ise mingit muud sõna kasutanud, aga ju siis see on kõige õigem ja viisakam. "Jne" osas otsustas ta üle küsida, et ega tal midagi puudu ole. Või üle. Äkki kaheharuline polegi normaalne.
"Emakas" - puudu, ainult naistel.
"Emakakael" - puudu, ainult naistel.
"Munasarjad" - puudu, ainult naistel.
"Dairy glands jne." - "Näärmete piimatooted," mõtles Ariel ning otsustas, et seda mõtet ta parem edasi ei mõtle.
"Ninakoobas" - olemas, tervelt kaks.
"Additional bosoms" - lisarinnapartii. "Ot, mida?" imestas Ariel ja otsustas kontrollida, kas bosom ikka on see, mis... Jaa. Kulus tükk aega, enne kui ta uuesti bioresonaatorite lehele tagasi jõudis. Tervelt tund ja 53 minutit sellest kulusid filmi vaatamiseks.
"Kori" - "Nad on teinud kirjavea," itsitas Ariel.
"Trahhea" - see seostis kuidagi ilmselt kõhulahtisusega, parem lasta üle kontrollida. Bioresonatsiooni lehel oli inimese kujutisele just sinna kanti pandud kollane plekk, ju see midagi peaks ikka tähendama.
Pilt ise oli küll veidi hägusevõitu, aga küll kohale minnes selgemaks läheb.
Igatahes, 140€ eest kasu kui palju ja kui hästi läheb, ei pea isegi seda 140 eurot maksma, kuigi Ariel oli kõige lisanduva hea eest selleks isegi valmis.
"Mul on kõige selle sumina varjamiseks head muusikat vaja," mõtles ta ning avas Laseringi veebilehe.
Peale mõningast pusimist oli ta üsna nukker, seejärel frustreeritud. Ta ei leinud viisi, kuidas plaate tähestiku järjekorda sorteerida, kas siis albumite nimede või esitajate järgi. Ta ei leidnu viisi, kuidas plaate sorteerida hinna järgi. Või poodi lisamise aja järgi. Või väljaandmise aasta järgi. Või eeldatava tarneaja järgi. Ta ei leidnud viisi, kuidas määrata, mitu tulemust ühel lehel korraga kuvatakse. Tõenäoliselt oli ta aju üsna katki ja vajas kohest sumistamist. Või siis oli keegi ühel hetkel mõelnud "Fuck buttons, me is gonna build better webshoppe". Ariel sisestas otsikasti "Fuck buttons" ja see andis tõepoolest vaste. Plaat jäi küll ostmata, sest keskkond vajas selleks kasutajaks registreerimist, sektsioonis "Abi" ol aga vastuseks küsimusele, et mida teha, kui unustad kasutajanime ja parooli, "Saatke e-mail aadressil lasering@lasering.ee ja me aitame Teid.", mis tekitas kahtluse, et paroole hoitakse vabatekstina andmebaasis, kust keegi selle vajadusel välja loeb ja hajameelsele kasutajale meilib. Mis on äärmiselt nummi ja parem lahendus kui kaijala.ee, mille tõttu on postkastis juba 23 kirja teemaga "Password recovery", aga...
"Näe, Sõnajalad!" rõõmustas Ariel.
Tõotas tulla hea päev.
Ja ühtlasi oli Ariel kindel, et sellest saab ta kõige populaarsem blogipots selle kõrval, mis rääkis päraku uuriste ravist pingsalt mõtlemise abil, kuni energia loksub õigesse kohta ning midagi tuleb välja.
"Jajaa," muheles Ariel ning käivitas Lux tolmuimeja. Oli aeg väikeseks imur-teraapiaks.
Sildid:
bio-re,
bioresonants,
lux,
nõiaudu,
umistaja
esmaspäev, 15. juuli 2013
Triinud meres
Zem lasi telefonil umbes 20 sekundit heliseda ning võttis siis toru.
"Jah, kuule, halloo, aga mul on veits kiire praegu."
"Ei, ma jõuan küll."
"Jah, ma ei unustanud ära saata."
"Ei, ma tean küll, et see on viimane võimalus."
"Kuule, ma pean enne minema hakkamist veel midagi tegema, räägime paari tunni pärast uuesti, eks?"
Ta katkestas kõne ning kirtsutas rahulolematult nina.
Ta sõrmedel oli äädika lõhn.
Kiire pilk kellale veenas teda, et tal on umbes veerand tundi aega, kui ta kiiresti liigutab. Ta võttis kotist kaamera ning loivas õue.
Oli üks ilusamaid suvepäevi, sinisinises taevas kepsutasid ümberkaudsete majade laste naer ja kilked ning paar üksikut pilveräbalat.
Muidugi on ilu vaataja silmis.
Zem ootas hoopis midagi muud.
Ta seadis kaamera statiivile, tegi paar klõpsu, muutis veidi sätteid, tegi veel paar klõpsu.
Ei midagi erilist, tavapärane värk.
Tal oli väga palju peaaegu samasuguseid pilte veel üles laadimata.
Siis tegi ta telefon piiksu ning Zem võpatas.
Muidugi ei jõudnud ta süüa. Muidugi oli viimane paberipakk olnud viimane ning nüüd lootusetult otsas, juba päevi.
Võib-olla kuid.
Zem tuulas riidevirnas ning lasi siis käed rippu.
Suurt vahet polnud, tegelikult.
Kaamera ootas statiivil. Tal oli aega veel, ta vaatas taevasse.
Suurt vahet polnud, tegelikult. Ta luges vahepeal saabunud sõnumit.
Ta tõstis uuesti pea just õigel hetkel, et näha, kuidas üle V-kujulise väljaheite lendav kolmas lennuk tegi sellest A.
Zem hoidis näppu päästikul ning nuttis sisimas, et zoom oli ainult 20-kordne. Et selle juures jäi pilt säbruline. Et sensoril oli tolm.
Ja mälukaart oli kohe-kohe täis saamas.
Ta tormas maja suunas, püüdes jooksu pealt meenutada, kas tal oli kunagi mall olnud ja kuhu ta selle panna võinud oli.
A ootas kannatlikult.
"25 kraadi ja 135 kraadi ja," pomises Zem keskendunult, "25 kraadi."
Ennekuulmatu.
Ta tormas uuesti maja suunas, sest ühtäkki oli tas idanenud tunne, et see kõik on veidi ohtlikum kui talle meeldiks.
A ootas kannatlikult.
Lõpuks polnud Zemil enam midagi, mida pihustada.
A ootas kannatlikult.
Zem ootas samuti.
Vahepeal tegi ta igaks juhuks paar klõpsu murule langenud varjudest, kavatsusega hiljem need arvutisse laadida ning nende tumedust hinnata ning dokumenteerida.
A nihkus küll veidi, kuid keeldus lagunemast. Zem ei suutnud tagasi tuppa minna, ent ei julenud ka edasi oodata.
Liiga teadlik oli ta baariumi mõjudest. Kes ikka tahaks, et ta mõtteid satelliitidelt kontrollitakse?
"Ma pean arvestama ka sellega, et neid viimaseid pilte pole ohutu oma praeguselt kasutajakontolt levitada," mõtles ta.
Võib-olla peaks ta mujale elama kolima. Nii igaks juhuks.
Talle meeldis oluline olla ning anda oma panus võitlusesse parema maailma, parema tuleviku nimel, aga liiga põnev elu on ka liiga põnev.
Ja kuigi elu oli talle kallis, ei meelitanud teda elukallidus.
Midagi väikest, punast ja mummulist kerkis üle heki, joonistas kaare ning kadus siis uuesti nähtamatusse.
"6.18 - A hajus lõpuks," sai ta viimaks päevikusse kirjutada.
A-d ei ole enam.
A-t ei ole enam?
Ta võttis oma asjad ning tundis äkitselt vaniljehõngu. Hetke pärast tekkis suhu õunakoogi maitse.
"Ajud on ikka imelised asjad," mõtles Zemi aju, "mida kõike nad tunda võivad, milliseid seoseid luua."
Zem sulges silmad ning kandus ajas aastaid tagasi.
Vihm.
Džungel.
Ladin lopsakatel lehtedel.
Zem kuulas ning maitses ning jälgis üle FN FAL-i sihikute, kuidas APR-i rätipead pickupis ringi rallisid, olles õigest teest nii kaugel kui üldse olla saab. Laternavihud lõikusid tulemuseta pimedust. Valikud olid tema teha.
Zem naeratas.
Oli hea päev.
Ta oli hävitanud A.
Linnud laulsid, karjumine ja sireenid olid ära läinud.
"I'm a drill bit runner, i'm a mashed potato, whe-e-e-e-he-he-e," laulis ta klaviatuuri klõbistades ning väike Zem jooksis ning hüppas, vikerkaarevärviline saba taga. Teleri ekraanil kihutasid tsiklid, sabad taga. Zemile meeldis see film, kuigi see oli üüratult vana.
Võib-olla meeldisid talle sabad.
"I shoot it high, let it fly," laulis raadio.
Oli hea päev.
Kuvarile oli tolmu sisse naerunägu joonistatud, aga see paistis ainult siis, kui ekraan ei helendanud.
Võib-olla oli see Zemmeline.
"Jah, kuule, halloo, aga mul on veits kiire praegu."
"Ei, ma jõuan küll."
"Jah, ma ei unustanud ära saata."
"Ei, ma tean küll, et see on viimane võimalus."
"Kuule, ma pean enne minema hakkamist veel midagi tegema, räägime paari tunni pärast uuesti, eks?"
Ta katkestas kõne ning kirtsutas rahulolematult nina.
Ta sõrmedel oli äädika lõhn.
Kiire pilk kellale veenas teda, et tal on umbes veerand tundi aega, kui ta kiiresti liigutab. Ta võttis kotist kaamera ning loivas õue.
Oli üks ilusamaid suvepäevi, sinisinises taevas kepsutasid ümberkaudsete majade laste naer ja kilked ning paar üksikut pilveräbalat.
Muidugi on ilu vaataja silmis.
Zem ootas hoopis midagi muud.
Ta seadis kaamera statiivile, tegi paar klõpsu, muutis veidi sätteid, tegi veel paar klõpsu.
Ei midagi erilist, tavapärane värk.
Tal oli väga palju peaaegu samasuguseid pilte veel üles laadimata.
Siis tegi ta telefon piiksu ning Zem võpatas.
Muidugi ei jõudnud ta süüa. Muidugi oli viimane paberipakk olnud viimane ning nüüd lootusetult otsas, juba päevi.
Võib-olla kuid.
Zem tuulas riidevirnas ning lasi siis käed rippu.
Suurt vahet polnud, tegelikult.
Kaamera ootas statiivil. Tal oli aega veel, ta vaatas taevasse.
Suurt vahet polnud, tegelikult. Ta luges vahepeal saabunud sõnumit.
Ta tõstis uuesti pea just õigel hetkel, et näha, kuidas üle V-kujulise väljaheite lendav kolmas lennuk tegi sellest A.
Zem hoidis näppu päästikul ning nuttis sisimas, et zoom oli ainult 20-kordne. Et selle juures jäi pilt säbruline. Et sensoril oli tolm.
Ja mälukaart oli kohe-kohe täis saamas.
Ta tormas maja suunas, püüdes jooksu pealt meenutada, kas tal oli kunagi mall olnud ja kuhu ta selle panna võinud oli.
A ootas kannatlikult.
"25 kraadi ja 135 kraadi ja," pomises Zem keskendunult, "25 kraadi."
Ennekuulmatu.
Ta tormas uuesti maja suunas, sest ühtäkki oli tas idanenud tunne, et see kõik on veidi ohtlikum kui talle meeldiks.
A ootas kannatlikult.
Lõpuks polnud Zemil enam midagi, mida pihustada.
A ootas kannatlikult.
Zem ootas samuti.
Vahepeal tegi ta igaks juhuks paar klõpsu murule langenud varjudest, kavatsusega hiljem need arvutisse laadida ning nende tumedust hinnata ning dokumenteerida.
A nihkus küll veidi, kuid keeldus lagunemast. Zem ei suutnud tagasi tuppa minna, ent ei julenud ka edasi oodata.
Liiga teadlik oli ta baariumi mõjudest. Kes ikka tahaks, et ta mõtteid satelliitidelt kontrollitakse?
"Ma pean arvestama ka sellega, et neid viimaseid pilte pole ohutu oma praeguselt kasutajakontolt levitada," mõtles ta.
Võib-olla peaks ta mujale elama kolima. Nii igaks juhuks.
Talle meeldis oluline olla ning anda oma panus võitlusesse parema maailma, parema tuleviku nimel, aga liiga põnev elu on ka liiga põnev.
Ja kuigi elu oli talle kallis, ei meelitanud teda elukallidus.
Midagi väikest, punast ja mummulist kerkis üle heki, joonistas kaare ning kadus siis uuesti nähtamatusse.
"6.18 - A hajus lõpuks," sai ta viimaks päevikusse kirjutada.
A-d ei ole enam.
A-t ei ole enam?
Ta võttis oma asjad ning tundis äkitselt vaniljehõngu. Hetke pärast tekkis suhu õunakoogi maitse.
"Ajud on ikka imelised asjad," mõtles Zemi aju, "mida kõike nad tunda võivad, milliseid seoseid luua."
Zem sulges silmad ning kandus ajas aastaid tagasi.
Vihm.
Džungel.
Ladin lopsakatel lehtedel.
Zem kuulas ning maitses ning jälgis üle FN FAL-i sihikute, kuidas APR-i rätipead pickupis ringi rallisid, olles õigest teest nii kaugel kui üldse olla saab. Laternavihud lõikusid tulemuseta pimedust. Valikud olid tema teha.
Zem naeratas.
Oli hea päev.
Ta oli hävitanud A.
Linnud laulsid, karjumine ja sireenid olid ära läinud.
"I'm a drill bit runner, i'm a mashed potato, whe-e-e-e-he-he-e," laulis ta klaviatuuri klõbistades ning väike Zem jooksis ning hüppas, vikerkaarevärviline saba taga. Teleri ekraanil kihutasid tsiklid, sabad taga. Zemile meeldis see film, kuigi see oli üüratult vana.
Võib-olla meeldisid talle sabad.
"I shoot it high, let it fly," laulis raadio.
Oli hea päev.
Kuvarile oli tolmu sisse naerunägu joonistatud, aga see paistis ainult siis, kui ekraan ei helendanud.
Võib-olla oli see Zemmeline.
Sildid:
charlie django delta,
chemtrails
reede, 7. juuni 2013
ZKP oskas seda kõike juba ammu ette aimata
"Ma usun, et kui sügisestel valimistel on ka e-valimised, ei saa osavõtt nendest olema kindlasti niisugune, nagu ta sai olema eelmisel korral," oli Zem Cecil Unning intervjuud andes rahulolev, "e-valimiste usaldusväärsus on saanud kauaoodatud hoobi."
esmaspäev, 22. aprill 2013
Elisa 2G võrk nüüd 2 korda kiirem
Viimase nädala jooksul tehtud mõõtmiste põhjal võib öelda, et netipulgaga on 2G ühendus ligikaudu 2 korda kiirem kui 3G/3.5G. Tubli saavutus, Elisa, tubli saavutus. Esimene lootus, et nii minna võiks, tekkis märtsikuu Digit lugedes, kus oli kirjas, et Elisa 4G pole päris 4G, vaid Dual Carrier tehnoloogia abil kiiremaks pekstud 3.5G. Mis teoorias võiks tähendada, et juhul kui 3G võrk on üle koormatud, siis kiirused langevad. Elisa võrk pole kunagi üle koormatud. Kuigi millegipärast speedtest.net ei avanenud, õnnestus mingi tulemus siiski välja lugeda netipulga enda tarkvarast, tunniajase kasutamise (ava brauseris mitu sakki, jäta nad kõik laadima, mine jaluta väljas sammulugejat) keskmiseks kiiruseks jäi 2G puhul ca 55kbit/s, kui ühendus suruda vägisi 3G peale, jäi tulemuseks HSPA puhul 25kbit/s (sõltumata sellest, kas on öö või päev). 2G on seega nüüd 2 korda kiirem!
Elisa enda kodulehelt:
"4G leviala tihendamisel kasutas Elisa LTE1800 MHz sagedust, mis võrreldes teiste operaatorite poolt seni kasutatud LTE 2600 MHz sagedusega, võimaldab kliendile pakkuda oluliselt paremat levi siseruumides."
Selle lehe laadimine Elisa 3G võrgus võttis ligikaudu 9 minutit.
Ehk siis "Meie 4G ei ole üldse nagu teiste 4G". Uudis on 15. aprillist ja rõõmsalt teatatakse, et Tallinnas rajas Elisa uued 4G LTE tugijaamad Põhja-Tallinna linnaosas Kelmiküla ja Sääse elurajoonidesse, Mustamäel Magistrali kaubanduskeskuse piirkonda, Lasnamäel Mustakivi elurajooni ning Haaberstis Kakumäe elurajooni. Magistral... ot, see on ju päris minu lähedal. Sääse... ot, see on ju päris minu lähedal.
Aitäh, Elisa, kiire 2G võrgu eest.
Elisa enda kodulehelt:
"4G leviala tihendamisel kasutas Elisa LTE1800 MHz sagedust, mis võrreldes teiste operaatorite poolt seni kasutatud LTE 2600 MHz sagedusega, võimaldab kliendile pakkuda oluliselt paremat levi siseruumides."
Selle lehe laadimine Elisa 3G võrgus võttis ligikaudu 9 minutit.
Ehk siis "Meie 4G ei ole üldse nagu teiste 4G". Uudis on 15. aprillist ja rõõmsalt teatatakse, et Tallinnas rajas Elisa uued 4G LTE tugijaamad Põhja-Tallinna linnaosas Kelmiküla ja Sääse elurajoonidesse, Mustamäel Magistrali kaubanduskeskuse piirkonda, Lasnamäel Mustakivi elurajooni ning Haaberstis Kakumäe elurajooni. Magistral... ot, see on ju päris minu lähedal. Sääse... ot, see on ju päris minu lähedal.
Aitäh, Elisa, kiire 2G võrgu eest.
teisipäev, 5. märts 2013
"Mu kass on jälle söömata," pomises Zem, kui oli rõõmustamise lõpetanud
"Meil on laiemat kasutust vaja," arvas Zem, "muidugi on põhjust uhke olla, aga kui liiga kauaks paigale seisma jääda, ootab pärast sama saatus ees kui eelkäijaid."
"No valimised suutsid nad sellega ju ära teha?"
"Tõsi," möönis Zem, "aga lõpuks vajus kogu nende süsteem unustusse. Sest distantsilt lugemist nende kiibil polnud. Lisanud nad siis kasvõi magnetribagi... Ja valimised, noh, ei tohiks ka praegu probleemiks olla."
"Valimised? Ei tea, kas ikka saaks," kahtles Zem.
"Vabalt. Kasutajale palju lihtsam, pole vaja endale lisaks veel mingit riistvara muretseda, vajalik seade oleks valimisjaoskonnas olemas. Piiks-piiks ja hääl tuleb!"
"Jah, ja siis süttib kas roheline tuluke või punane, sõltuvalt sellest, kelle poolt sa hääletasid!" rõõmustas Zem.
Zem rüüpas lonksu teed, mõtles ja nõustus: "Jah, saaks teha näiteks mitu hääletusseadet, kandidaadi A poolt hääletajad võtaksid ühte järjekorda ning B poolt hääletajad teise. Aga sellega on praegu aega, valimised olid just ära ju. Ja see on selline harv ja ühekordne tegevus, midagi püsivamat oleks vaja."
"Foorid!" pahvatas Zem.
"Foorid?" kergitas Zem kulmu.
"Jaa! Läheb inimene ülekäiguraja juurde ja tsi-tsing! kohe süttib roheline tuli!"
"Kuule, see on päris hea mõte. Siinkohal pean märkima, et see ühildub suurepäraselt ka meie kavadega liiklusummikuid vähendada. Teeme jalakäija elu lihtsamaks - kõnni ainult õigesse kohta ja saad automaatselt lubava fooritule. Lubavad on head, mmm."
"Põhimõtteliselt!" läks Zem elevile. "Põhimõtteliselt saaks nii teha, et Zemville'i registreerinule põleb roheline tuli kaks korda kauem!"
"Hea mõte, tõepoolest. Vajalikud andmekogud on juba olemas ja see oleks veel üks hea põhjus end ausalt linna registreerida, kui niikuinii siin töötad. Ma küll registreeriks."
"Või siis päriselt maalt kopitamast ära tulla."
"See tuleks lõppkokkuvõttes päris odav ju," arvas Zem, "lugejad saaks paigaldada nendesse samadesse korpustesse, kus praegu needsamused nupud nagu sees on blb, ja ei olegi vaja mingit erikuradima disaini tellima hakata."
"Supermegakaval," muheles Zem. "Porgandid!"
"Porgandid?"
Zem põrnitses veidi aega segaduses oma teetassis ujuvat mulli ning küsis siis uuesti: "Porgandid?"
"Kord kuus kõigile tasuta porgand!"
"Mu tee sees on mullid..."
"Põhimõtteliselt! Zemville'i elaniku porgand võiks olla kuidagi parem olla ja pilved."
"Zemville'i registreerinule eelteritatud porgand!"
"Jaa!" rõõmustas Zem.
"Jaa!"
"Jaa!"
"Jaa! Jaa!" kilkasid Zemid üksteise võidu ning panid pead kokku.
Mitte et kiibid nende peas nii paremini suhelnud oleks, aga lihtsalt oli soojem ja meeldivam olemine.
"No valimised suutsid nad sellega ju ära teha?"
"Tõsi," möönis Zem, "aga lõpuks vajus kogu nende süsteem unustusse. Sest distantsilt lugemist nende kiibil polnud. Lisanud nad siis kasvõi magnetribagi... Ja valimised, noh, ei tohiks ka praegu probleemiks olla."
"Valimised? Ei tea, kas ikka saaks," kahtles Zem.
"Vabalt. Kasutajale palju lihtsam, pole vaja endale lisaks veel mingit riistvara muretseda, vajalik seade oleks valimisjaoskonnas olemas. Piiks-piiks ja hääl tuleb!"
"Jah, ja siis süttib kas roheline tuluke või punane, sõltuvalt sellest, kelle poolt sa hääletasid!" rõõmustas Zem.
Zem rüüpas lonksu teed, mõtles ja nõustus: "Jah, saaks teha näiteks mitu hääletusseadet, kandidaadi A poolt hääletajad võtaksid ühte järjekorda ning B poolt hääletajad teise. Aga sellega on praegu aega, valimised olid just ära ju. Ja see on selline harv ja ühekordne tegevus, midagi püsivamat oleks vaja."
"Foorid!" pahvatas Zem.
"Foorid?" kergitas Zem kulmu.
"Jaa! Läheb inimene ülekäiguraja juurde ja tsi-tsing! kohe süttib roheline tuli!"
"Kuule, see on päris hea mõte. Siinkohal pean märkima, et see ühildub suurepäraselt ka meie kavadega liiklusummikuid vähendada. Teeme jalakäija elu lihtsamaks - kõnni ainult õigesse kohta ja saad automaatselt lubava fooritule. Lubavad on head, mmm."
"Põhimõtteliselt!" läks Zem elevile. "Põhimõtteliselt saaks nii teha, et Zemville'i registreerinule põleb roheline tuli kaks korda kauem!"
"Hea mõte, tõepoolest. Vajalikud andmekogud on juba olemas ja see oleks veel üks hea põhjus end ausalt linna registreerida, kui niikuinii siin töötad. Ma küll registreeriks."
"Või siis päriselt maalt kopitamast ära tulla."
"See tuleks lõppkokkuvõttes päris odav ju," arvas Zem, "lugejad saaks paigaldada nendesse samadesse korpustesse, kus praegu needsamused nupud nagu sees on blb, ja ei olegi vaja mingit erikuradima disaini tellima hakata."
"Supermegakaval," muheles Zem. "Porgandid!"
"Porgandid?"
Zem põrnitses veidi aega segaduses oma teetassis ujuvat mulli ning küsis siis uuesti: "Porgandid?"
"Kord kuus kõigile tasuta porgand!"
"Mu tee sees on mullid..."
"Põhimõtteliselt! Zemville'i elaniku porgand võiks olla kuidagi parem olla ja pilved."
"Zemville'i registreerinule eelteritatud porgand!"
"Jaa!" rõõmustas Zem.
"Jaa!"
"Jaa!"
"Jaa! Jaa!" kilkasid Zemid üksteise võidu ning panid pead kokku.
Mitte et kiibid nende peas nii paremini suhelnud oleks, aga lihtsalt oli soojem ja meeldivam olemine.
reede, 25. jaanuar 2013
Aga Hitler...
Ariel vedas end voodist välja, uimerdas veidi ringi ning avastas siis, et vahepeal oli skaibiaknasse tekkinud küsimus.
"Kuidas saada skaip ilma pisipehme kontota kaheksale?"
"Hm, kas kaheksal pole kontot või skaibil?" mõtiskles Ariel.
Win7 peal on elu ilus, üks skaibikonto on nö isiklikeks vestlusteks ja seotud MSN Live või Windows Live või misiganessellenimion kontoga (juhuks, kui mõni kunagine MSN kontakt tahaks midagi öelda või vastupidi ((mis on üsna vähetõenäoline)), teine käivitub /secondary võtmega ja on töövestlusteks. Kas Win8 peal on... kuidagi teisiti? Hm... Hmm...
Väike guuglimine viis järgneva lingini: https://support.skype.com/en/faq/FA12202/how-can-i-sign-in-to-skype-for-windows-8-with-different-skype-accounts
"You can sign in to Skype for Windows 8 with different Skype accounts either by creating separate Windows 8 user accounts or by setting up a Windows 8 local user account."
"You can sign in to Skype for Windows 8 with different Skype accounts either by creating separate Windows 8 user accounts or by setting up a Windows 8 local user account."
"You can sign in to Skype for Windows 8 with different Skype accounts either by creating separate Windows 8 user accounts or by setting up a Windows 8 local user account."
What. The. Flying. Fuck.
Ainuke vabandus sellele jamale, mis Microsoftil olla saaks, on "Aga Hitler..."
"Kuidas saada skaip ilma pisipehme kontota kaheksale?"
"Hm, kas kaheksal pole kontot või skaibil?" mõtiskles Ariel.
Win7 peal on elu ilus, üks skaibikonto on nö isiklikeks vestlusteks ja seotud MSN Live või Windows Live või misiganessellenimion kontoga (juhuks, kui mõni kunagine MSN kontakt tahaks midagi öelda või vastupidi ((mis on üsna vähetõenäoline)), teine käivitub /secondary võtmega ja on töövestlusteks. Kas Win8 peal on... kuidagi teisiti? Hm... Hmm...
Väike guuglimine viis järgneva lingini: https://support.skype.com/en/faq/FA12202/how-can-i-sign-in-to-skype-for-windows-8-with-different-skype-accounts
"You can sign in to Skype for Windows 8 with different Skype accounts either by creating separate Windows 8 user accounts or by setting up a Windows 8 local user account."
"You can sign in to Skype for Windows 8 with different Skype accounts either by creating separate Windows 8 user accounts or by setting up a Windows 8 local user account."
"You can sign in to Skype for Windows 8 with different Skype accounts either by creating separate Windows 8 user accounts or by setting up a Windows 8 local user account."
What. The. Flying. Fuck.
Ainuke vabandus sellele jamale, mis Microsoftil olla saaks, on "Aga Hitler..."
Tellimine:
Postitused (Atom)